Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  Rozumím Další informace

Která paměťová karta je pro vás vhodná?

Letní sezóna začíná a mnoho z vás určitě již plánuje dovolenou. Aby vás nic nezaskočilo při pořizování fotografií nebo videozáznamů, připravili jsme malý přehled a základní informace o paměťových kartách.

Bohužel málokterý uživatel digitálního fotoaparátu nebo videokamery si je při výběru paměťové karty pro svůj přístroj vědom faktu, že i mezi kartami jsou zásadní rozdíly - nejen ve spolehlivosti, ale především i v rychlosti zápisu a čtení.

Pojďme se podívat, které karty jsou vhodné pro zachycení vašich fotografií a které zase pro videa:

Rychlosti SD karet

Rychlosti SD karet

Jak tedy sami můžete vidět, rychlost karet je klíčovým parametrem. Jednoduše se dá říct, že např. u jednoduchého kompaktního fotoaparátu bez HD videa stačí i nejlevnější karty s nízkou rychlostí zápisu (Class 4). U pokročilejších fotoaparátů a digitálních zrcadlovek, které disponují např. podporou formátu RAW a sekvenčním snímáním s vysokým počtem snímků za sekundu je vhodné použití karet s vysokou rychlostí zápisu, v případě moderních Full HD videokamer je to naopak již nutností.

Naši nabídku paměťových karet si můžete prohlédnout zde.