Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  Rozumím Další informace

T5 PanAmericana - instalace navigace a multimédií

Volkswagen T5 PanAmericana r. v. 2008 - instalace navigační jednotky Zenec, multimediálního přehrávače a jejich integrace do stávající instalace stropního monitoru Clarion.

Volkswagen T5 PanAmericana r. v. 2008

V této instalaci byla použita navigační jednotka Zenec ZE-NC2051D určená přímo pro vozy VW T5. Perfektně se do auta hodí svým designem a zpracováním, ale také díky integraci na CAN-BUS vozidla. Vzhledem k tomu, že ZE-NC2051D je určen pro novější vozidla T5 (r. v. 2010 a novější), což je mimo jiné potřeba i pro komunikaci s originálním ovládáním na volantu a displejem na palubní desce, byl kvůli bezproblémové integraci použit převodník ze sběrnice CAN-BUS 1.6 na CAN-BUS 2.0. Ve voze byl rovněž nekompatibilní anténní systém, který jsme však chtěli zachovat - použili jsme tedy adaptér Zenec ZE-NC-ANT3.

Přípojný terminál s USB a AV vstupem k navigaci Zenec je umístěn v přihrádce spolujezdce, vedle něj své místo našel také USB/SD přehrávač. Externí IR čidlo dálkového ovládání USB/SD přehrávače je umístěno na čelním skle u sloupku spolujezdce. Umožňuje bezproblémové ovládání přehrávače i ze zadní části vozu, a to i v případě, že je přihrádka zavřená. Tento přehrávač funguje nezávisle na navigaci Zenec. Ta zase umožňuje přehrávání DVD disků na svém vlastním displeji, ale také na obrazovce stropního monitoru. Výhodou je, že díky funkci duální zóny může Zenec fungovat nezávisle na stropním monitoru. Řidič tak má možnost poslouchat např. FM tuner nebo hudbu z USB či Bluetooth a přitom přehrávat do stropního monitoru obraz z DVD vloženého v jednotce Zenec. Součástí dodávky ZE-NC2051D je i samostatný ovladač pro druhou zónu - cestující na zadních sedadlech si tak mohou sami ovládat přehrávání DVD. Zvuk hraje přímo z reproduktorů vozu, v případě rozdílného zdroje hlavní a druhé zóny pak pro cestující vzadu pomocí bezdrátových sluchátek.

 

Volkswagen T5 PanAmericana
Volkswagen T5 PanAmericana
Originální navigace VW
Originální navigace VW a Zenec ZE-NC2051D
Demontáž stropního monitoru a přihrádky spolujezdce
Demontáž A sloupku u řidiče, instalace externího mikrofonu
Demontáž plastů, průchod kabelu od ext. mikrofonu
Příprava kabeláže pro instalaci jednotky Zenec
Příprava kabeláže pro instalaci jednotky Zenec
Příprava kabeláže pro instalaci jednotky Zenec
Příprava kabeláže pro instalaci jednotky Zenec
Originální ant. systém VW
Příprava kabeláže stropního monitoru
Příprava kabeláže v přihrádce spolujezdce
Nainstalovaný stropní monitor
Nainstalovaný stropní monitor
Nainstalovaný USB/SD přehrávač a USB/AV konzole Zenec
Nainstalovaný USB/SD přehrávač a USB/AV konzole Zenec
Externí čidlo dálk. ovládání USB/SD přehrávače
Nainstalovaný externí mikrofon
Nainstalovaná jednotka Zenec
Nainstalovaná jednotka Zenec (FM tuner)
Nainstalovaná jednotka Zenec (přehrávání DVD)
Stropní monitor - přehrávání DVD z jednotky Zenec
Stropní monitor - přehrávání DVD z jednotky Zenec
Stropní monitor - menu USB/SD přehrávače
Originální ovládání z volantu
Originální ovládání z volantu
Nainstalovaná jednotka Zenec (mapa navigace)
Nainstalovaná jednotka Zenec (přehrávání z USB)